Nemocné dítě do školy nepatří

Nemocné dítě do školy nepatří ani dítě v karanténě nesmí navštěvovat ZUŠ. Žádáme rodiče o zodpovědný přístup. Pedagogové po domluvě ochotně zameškané hodiny nahradí. Děkujeme za pochopení.

Regina Bednaříková

Vyučuje v naší škole hru na klavír od září 2021.

Hrátky se sklem

Ve školním roce 2020/2021 jsme se z důvodu distanční výuky moc nedostali k fotografování digitálními zrcadlovkami. Žáci měli ve většině případů doma k dispozici jen mobily a některé v docela špatném stavu. Po obnovení prezenční výuky jsme se vrhli na tvůrčí činnost doslova hekticky, protože toho zbývalo mnoho k dokončení. Z objemného seznamu úkolů jsem se snažila vybrat ty, které by žákům daly co nejvíce a tak jsem vybrala úkoly opravdu náročné.

Jak si užít pastel

Návrat do školních lavic jsme v květnu 2021 oslavili dováděním se suchým pastelem. Nejprve jsme si techniku oživili při kresbě květů, kdy jsme se inspirovali tvorbou americké malířky jménem Georgia O'Keeffe a pak jsme se pustili do expresivnější tvorby na téma Noční dravci. Jako obvykle jsem si vyslechla radostné výkřiky od milovníků této kresebné techniky a vzdychání od těch, kteří suchému pastelu dosud nepropadli.

Peripetie absolventů ve školním roce 2020/2021

Letošní absolventi studijního zaměření Multimediální tvorba to neměli vůbec snadné, protože se museli potýkat se svou absolventkou prací sami ve svých domovech. Pár on-line konzultací dle mého názoru naprosto nenahradí osobní kontakt mezi žákem a pedagogem v průběhu tvůrčího procesu. Je to jen taková z nouze ctnost, jak se říká. Proto smekám před svými žáky, že navzdory všemu dokázali systematicky pracovat a dílo dokončit. V detailu článku se můžete blíže seznámit s jejich tvorbou.

Přijímací řízení pro školní rok 2021/2022 je již ukončeno

Těší nás velký zájem veřejnosti o studium v naší základní umělecké škole. Přestože je v současné době kapacita hudebního oboru i výtvarného oboru pro školní rok 2021/2022 naplněna, mohou uchazeči o studium zasílat on-line přihlášky i nadále. Uchazeči budou následně evidování v pořadníku a kontaktováni až v případě, kdy dojde k uvolnění místa, což je v době zahájení školního roku velmi časté.

Kouzla v dešti

V měsíci květnu nám počasí vůbec nepřálo, bylo stále chladno a navíc pršelo jako v deštném pralese. Nadšení fotografové z "Multičky" se však nepřízní počasí nenechali odradit a vykouzlili i v těchto podmínkách řadu půvabných snímků.

Zamyšlení pedagoga nad distanční formou výuky výtvarné výchovy

Tento článek je zamyšlením pedagoga nad distanční výukou, která představuje pro pedagogy výtvarného oboru aktuální výzvu. Pojednává o dopadech distanční výuky na psychiku žáků, o dilematech pedagogické práce a o softwaru – novodobém fenoménu, který prostoupil všechny úrovně našeho života.

Kreativní portrét

Jarní sluníčko nám vlilo energii do žil a s ním přišly i nové nápady.  Zvláště starší žáci se s chutí vrhli na kreativní portrét a experimentovali se světlem, se stíny, doplňky a zajímavým pozadím. Někteří v rámci rodin i přátelských vztahů spojili své síly, půjčili si navzájem fototechniku a ochotně pózovali. Děkujeme všem za solidaritu a hlavně modelům za svatou trpělivost.

Krásy jara

Konečně jsme se dočkali jara a sluníčka, které umí nádherně pohladit naši duši a naplnit nás optimismem. Žáci Multimediální tvorby pohotově využili krásného počasí a vyrazili do přírody, aby zachytili atmosféru nejkrásnějšího ročního období. Žáci fotili samostatně s tím, co doma měli právě k dispozici. Zápasili se starými mobily, rozbitými displeji, poškozenou fototechnikou, a přesto se jim podařily velmi pěkné snímky.