Informace o škole

Základní umělecká škola Viléma Wünsche v Šenově byla zřízena městem jako příspěvková organizace. Svou činnost zahájila 1. září 1994.      V názvu nese jméno akademického malíře, národního umělce a šenovského rodáka Viléma Wünsche. Nachází se v historické budově, kde dříve bývala zámecká registratura a vrchnostenské kanceláře, které patřily k zámku postavenému někdy koncem 16. století hrabětem Skrbenským. K atraktivitě školy přispívá i její umístění v nádherném zámeckém parku.

V současné době se zde věnuje uměleckému vzdělávání více než 200 dětí. Zájemci o studium hudebního oboru si mohou vybrat z široké škály studijních zaměření. Také ve výtvarném oboru máme co nabídnout. Mladší děti, které láká malba, kresba, grafika a práce s keramickou hlínou, si přijdou na své v Komplexní výtvarné tvorbě. Všestranně založené děti, které se kromě výtvarných technik zajímají o fotografování a počítačovou grafiku mohou své schopnosti rozvíjet v Multimediální tvorbě.

Přes veškeré problémy, s nimiž se školství potýká, se nám stále daří udržet vysoký zájem o studium u nás. Naši školu navštěvují děti nejen ze Šenova ale i z okolních měst a vesnic. Z rozhovorů s rodiči vyplývá, že i děti do naší školy dojíždějí za tím, co nám všem v dnešní hektické době tolik schází, a to je především klid a pohoda. Velký význam má také krásné prostředí parku kolem školy. Dětem i rodičům se líbí samotná stará budova, která se tolik liší od neosobních nových škol pavilónového typu, ve kterých je dítě stresováno hned při vstupu jakýmsi „špitálním prostředím“. Všem se také líbí kvalitní vybavení učeben od nábytku až po nástroje a pomůcky. Především si však žáci, jejich rodiče i zaměstnanci školy cení velmi úzce provázaných vztahů. Panuje zde takové skoro domácí, rodinné prostředí, které se snad ani nedá vytvořit na velkokapacitních školách s vysokými počty tříd, učitelů a žáků.

Není zde proto nic neobvyklého, že děti navštěvují více oborů uměleckého studia, do školy chodí rády a výsledky své práce pak úspěšně předvádějí při kulturních akcích ve městě i na různých soutěžích základních uměleckých škol na úrovni okresu i kraje.

Věříme, že naše škola bude i do budoucna útočištěm pro všechny děti, které touží rozvíjet svůj talent a prohlubovat svůj vztah ke všemu krásnému.

Všechny fotografie z galerie Interiéry školy

Přehled starších článků | Autor: Eva Malicherová | Počet přečtení: 6094x