Komplexní výtvarná tvorba - 2 . kolo přijímacích talentových zkoušek

Oznamujeme, že 2. kolo přijímacích talentových zkoušek do studijního zaměření KOMPLEXNÍ VÝTVARNÁ TVORBA pro školní rok 2021/2022 proběhne v pátek 3. září 2021 v 14.00 hodin. Uchazeči mohou zasílat on-line přihlášky do 31. srpna 2021, následně budou pozváni k přijímací talentové zkoušce.

Multimediální tvorba - 2 . kolo přijímacích talentových zkoušek

Oznamujeme, že 2. kolo přijímacích talentových zkoušek do studijního zaměření MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA pro školní rok 2021/2022 proběhne v pátek 27. srpna 2021 v 14.00 hodin. Uchazeči mohou zasílat on-line přihlášky do 25. srpna 2021, následně budou pozváni k přijímací talentové zkoušce.

Hledáme pedagoga hry na klavír

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 hledá pedagoga hry na klavír s možností nástupu od 1. září 2021 na celý pracovní úvazek (přímá vyučovací povinnost 23 hodin). Uchazeči o tuto pozici mohou kontaktovat ředitelku školy paní Vlastu Urbáškovou telefonicky na čísle +420 723 873 673. Strukturovaný životopis s kontaktními údaji prosím zasílejte na e-mail zus.senov@seznam.cz

Aktuálně přijímáme žáky do výtvarného oboru pro školní rok 2021/2022

Volná místa jsou aktuálně pouze ve výtvarném oboru. V naší nabídce naleznete dvě různá studijní zaměření, kterými jsou Komplexní výtvarná tvorba a Multimediální tvorba.Ke studiu Komplexní výtvarné tvorby jsou přijímáni žáci starší 5 let, v průběhu studia si osvojí základy malby, kresby, grafiky a prostorové tvorby.  Multimediální tvorba je určena pro žáky od 9 let a propojuje hravým způsobem klasické výtvarné techniky s digitálními technologiemi. Práce žáků obou studijních zaměření si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Kapacita hudebního oboru pro školní rok 2021/2022 je již naplněna

Těší nás velký zájem veřejnosti o studium v naší základní umělecké škole. Přestože je v současné době kapacita hudebního oboru pro školní rok 2021/2022 naplněna, mohou uchazeči o studium zasílat on-line přihlášky i nadále. Uchazeči budou následně evidování v pořadníku a kontaktováni až v případě, kdy dojde k uvolnění místa, což je v době zahájení školního roku velmi časté.

Úplata za vzdělávání v době uzavření školy nebude vrácena

V základních uměleckých školách veřejných zřizovatelů je úplata podle vyhlášky stanovena na celý školní rok a vrací se jen ve vymezených případech, mezi které dočasné uzavření škol nepatří. Na vrácení části úplaty tedy není právní nárok. Podrobnější informace naleznete zde: http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru

Co bychom potřebovali

Pokud byste doma při úklidu vyhazovali časopisy na křídovém papíru, kvalitní kalendáře, jednoduché keramické staré vázy bez ozdob, zvířecí lebky, keramické formy na pečení, moždíře, staré kovové nádobí, kožené prstové rukavice, klobouky, opasky, hračky, tak je prosím raději věnujte škole. Budou to skvělé objekty pro kresbu, malbu a fotografování. Vhodných modelů máme stále nedostatek. V této věci se obracejte na paní Malicherovou.