Aktuality

ilustrace

PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK na školní rok 2023/2024 UKONČEN

Příjem přihlášek v rámci přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024 byl ukončen v neděli 4.6.2023. Děkujeme za zájem o studium v naší škole, celkový počet přihlášek vysoce překračuje kapacitu školy.
Přihlášky zaevidované po tomto datu budou automaticky zařazovány do pořadníku pro následující školní rok 2024/2025.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Momentky z vernisáže výtvarného oboru

Děkujeme všem rodičům, žákům a příznivcům naší školy za hojnou účast na třech vernisážích výtvarného oboru, které proběhly v polovině května 2023 ve výstavní síni Knihovny & Šenovského muzea. Výtvarný obor v naší škole navštěvuje kolem 80 žáků a jejich tvorba je tak rozsáhlá, že se celé roky potýkáme s nedostatkem prostoru pro jejich vystavení. Proto jsme letošní výstavu rozdělili do školní budovy, do výstavní síně v Knihovně a součástí výstavy je také digitální přehlídka studijního zaměření Multimediální tvorba. Výstava bude přístupná veřejnosti do 31. 5. 2023.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Reportáž z vyučování Multimediální tvorby

Pro zájemce o studium Multimediální tvorby může být zajímavá ukázka toho, jak samotná výuka probíhá. V detailu článku naleznete reportážní fotografie z vyučování a také konečný produkt, kterým jsou fotografie na téma "Silueta".
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Kytarová smršť v Opavě

Festival známý pod sugestivním názvem „Kytarová smršť“ je velmi silným uměleckým zážitkem pro každého posluchače. Sólové výkony žáků, vystoupení kytarového orchestru ZUŠ Opava a Moravskoslezského kytarového sboru učitelů a studentů konzervatoři zasáhnou srdce každého nadšence. Velice děkuji našim žákům Matěji Novotnému, Nikole Lochmanové a Bartoloměji Buchtovi za reprezentaci naši školy na opavské půdě, jejich rodičům za obětavou podporu svých ratolestí a především našim pedagogům Davidu Papalovi a Bc. Martinu Tomešovi za jejich práci.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

POZVÁNKA NA VÝSTAVU VÝTVARNÉHO OBORU

Srdečně zveme širokou veřejnost na společnou výstavu nejlepších prací žáků výtvarného oboru se studijním zaměřením na Komplexní výtvarnou tvorbu a Multimediální tvorbu, která proběhne v termínu od 10. 5. 2023 do 31. 5. 2023 v prostorách Knihovny & Šenovského muzea na ulici Kostelní 128, Šenov. Doprovodná výstava žákovských prací bude zpřístupněna veřejnosti ve vnitřních prostorách školy ZUŠ Viléma Wünsche ve výše uvedeném termínu. Podrobné informace o termínech vernisáží naleznete v detailu článku...
Bc. Eva Malicherová a Mgr. Markéta Križanová

Koncert nejlepších žáků školy

Dne 28. 4. 2023 se uskutečnil tradiční Koncert nejlepších žáků naší školy. Všem našim vycházejícím hvězdám gratulujeme ke krásným výkonům, které nám posluchačům zpříjemnily páteční podvečer. Spokojenost mladých umělců se odráží v jejich úsměvech, stačí nahlédnout do fotogalerie.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Copak děláme v Multimediální tvorbě?

Nedávno se mne někdo ptal: "Co to v té "multičce" vlastně děláte? Není mi vůbec jasné"....
Dost mne to překvapilo a tak jsem pro ty, kteří ještě netuší, vyrobila nápovědu, kterou naleznete v detailu článku.

Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Vystoupení našich žáků na regionální kytarové přehlídce ve Frýdku- Místku

Regionální kytarová přehlídka na ZUŠ Frýdek-Místek je akcí již s mnohaletou tradicí a za normálních okolností se koná každým rokem na jaře. Možnost na ní vystoupit mají talentovaní žáci ze ZUŠ Moravskoslezského kraje a okolí. Letos se přehlídka konala 5. dubna a nechyběli na ní ani žáci ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově. Byli to: Bartoloměj Buchta a Nikol Lochmanová ze třídy pana učitele Davida Papaly a Ondřej Šplíchal, Matěj Novotný a Klára Chomisteková ze třídy Martina Tomeše...
Bc. Martin Tomeš 

Úspěch v Mezinárodní houslové soutěži "O cenu Václava Krůčka"

Gratuluji hvězdám smyčcového oddělení Lence Filipové a Gabriele Sare Niecové k mimořádnému úspěchu. Podařilo se jim vybojovat přední místa na Mezinárodní houslové soutěži „O cenu Václava Krůčka“, která proběhla 25. - 26. 3.2023 v Novém Jičíně. Lenka Filipová získala 2. místo a Gabriela Sara Niecová 3. místo. Zvláštní poděkování patří skvělému pedagogovi a koncertnímu mistrovi Moravského divadla v Olomouci Petru Kupkovi za jeho dlouholetou obětavou práci a MgA. Kateřině Ondrušíkové za znamenité klavírní doprovody, díky jejichž společnému úsilí mohly stát žákyně šenovské ZUŠky na stupních vítězů.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Hledáme pedagoga hry na klavír

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 hledá pedagoga hry na klavír s možností nástupu od 1. září 2023. Nabízíme částečný pracovní úvazek 12 hodin, který lze v případě potřeby rozdělit mezi 2 pedagogy, navýšení úvazku je výhledově reálné. Strukturovaný životopis s kontaktními údaji prosím zasílejte na e-mail zus.senov@seznam.cz.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Celkový počet článků: 20


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 596 887 421

E-mail: zus.senov@seznam.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace