Novoroční koncert 2023

Srdečně zveme širokou šenovskou veřejnost na Novoroční koncert, který proběhne v pondělí 9. ledna 2023 v 18.00 hodin v sále školy.

Upozornění pro zákonné zástupce žáků

Dle Školního řádu jsou zákonní zástupci žáků povinni uhradit úplatu za vzdělávání nejpozději před zahájením vyučování.

Druhý obor

Druhý obor povolí žákům ředitelka školy pouze v případě MIMOŘÁDNÝCH studijních výsledků v prvním oboru.
Vlasta Urbášková, ředitelka školy

Nauka o hudbě - povinný předmět

V základním uměleckém vzdělávání je Nauka o hudbě povinným předmětem pro všechny žáky studující  hudební obor. Zameškané hodiny musí být prokazatelně omluveny. Ředitelka má právo vyloučit žáka z důvodu neplnění povinností, které jsou uvedeny ve Školním řádu  (část první, oddíl III.).

Vlasta Urbášková, ředitelka školy

Hledáme pedagoga hry na klavír

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 hledá pedagoga hry na klavír s možností nástupu od 1. září 2022. Nabízíme částečný pracovní úvazek 6 hodin (4 žáci + 2 hodiny korepetice). Uchazeči o tuto pozici mohou kontaktovat ředitelku školy paní Vlastu Urbáškovou telefonicky na čísle +420 723 873 673. Strukturovaný životopis s kontaktními údaji prosím zasílejte na e-mail zus.senov@seznam.cz.

Kontrolní okruhy k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě I. pololetí 2021/2022

V detailu článku naleznete podrobné informace k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě za I. pololetí školního roku 2021/2022. V sekci Materiály ke stažení si vše můžete stáhnout ve formátu PDF.

Nemocné dítě do školy nepatří

Nemocné dítě do školy nepatří ani dítě v karanténě nesmí navštěvovat ZUŠ. Žádáme rodiče o zodpovědný přístup. Pedagogové po domluvě ochotně zameškané hodiny nahradí. Děkujeme za pochopení.

Úplata za vzdělávání v době uzavření školy nebude vrácena

V základních uměleckých školách veřejných zřizovatelů je úplata podle vyhlášky stanovena na celý školní rok a vrací se jen ve vymezených případech, mezi které dočasné uzavření škol nepatří. Na vrácení části úplaty tedy není právní nárok. Podrobnější informace naleznete zde: http://www.msmt.cz/faq-nejcastejsi-dotazy-k-aktualnim-opatrenim-ke-koronaviru

Co bychom potřebovali

Pokud byste doma při úklidu vyhazovali časopisy na křídovém papíru, kvalitní kalendáře, jednoduché keramické staré vázy bez ozdob, zvířecí lebky, keramické formy na pečení, moždíře, staré kovové nádobí, kožené prstové rukavice, klobouky, opasky, hračky, tak je prosím raději věnujte škole. Budou to skvělé objekty pro kresbu, malbu a fotografování. Vhodných modelů máme stále nedostatek. V této věci se obracejte na paní Malicherovou.