Aktuality

ilustrace

Nemocné dítě do ZUŠ nepatří

Vážení rodiče,
vzhledem k rychle narůstajícímu počtu respiračních onemocnění, Vás žádám, abyste do ZUŠ neposílali nemocné děti. Děti jsou v blízkém kontaktu se svými pedagogy zvláště při výuce hry na hudební nástroj a pokud je dítě nemocné, obvykle brzy onemocní i pedagog. Jsme malá škola a v případě pracovní neschopnosti několika pedagogů nejsme schopni zajistit výuku zdravých dětí. Žádám Vás o zodpovědný přístup. Pedagogové po domluvě ochotně zameškané hodiny nahradí. Děkujeme za pochopení.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Vernisáž výstavy pod názvem Divotvorný les v Havířově

Dne 9. 11. 2023 proběhla vernisáž výstavy prací žáků studijního zaměření Komplexní výtvarná tvorba pod vedením Mgr. Markéty Križanové. Zástupce MKS Havířov překvapila hojná účast návštěvníků a krásné hudební vystoupení v úvodu. Jedná se o velmi kvalitní prezentaci naší školy mimo území Šenova. Výstavu můžete navštívit  do 2. 12. 2023 v galerii kina Centrum v Havířově od 10 do 20 hodin.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

ilustrace

Informace ke stávce

DNE 27. 11. 2023 V NAŠÍ ŠKOLE STÁVKOVAT NEBUDEME. Výuka bude probíhat dle platného rozvrhu. 

                            Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Vždycky je to trošku adrenalin

V detailu článku si fandové houslového oddělení mohou přečíst rozhovor s koncertním mistrem Petrem Kupkou, který vyučuje v naší škole a zároveň působí v Moravském divadle v Olomouci.
 
Rozhovor byl publikován v magazínu uvedeného divadla.
 

Kytarový koncert tentokrát na Horakůvce

Na Horakůvce proběhl ve středu 25.10.2023 Kytarový koncert, na kterém vystoupil soubor žáků naší školy pod vedením Bc. Martina Tomeše a Davida Papaly, Duo Carpaccio a Moravskoslezský kytarový soubor pod vedením Mgr. Martina Ládra. Koncert byl určen nejen fandům hry na tento romantický nástroj, ale také široké šenovské veřejnosti. Děkuji všem účinkujícím žákům za vzornou reprezentaci školy a pedagogům za pečlivou přípravu. V detailu článku můžete zhlédnout pár fotografií z akce. 
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Zrušení pevných linek k 18.10.2023

Oznamujeme, že od 18.10.2023 nebudou funkční pevné linky.  Budou zrušeny z ekonomických důvodů. Nově nás můžete kontaktovat na těchto telefonních číslech:

776 179 035 sekretariát

774 887 911 ředitelka školy

Úspěch naší žákyně Lenky Filipové

Naše žákyně Lenka Filipová byla přijata do ročního stipendijního programu MenART, který je určený dětem a studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory – výraznými osobnostmi české umělecké scény a nejen to.Vrcholným okamžikem celého programu je vystoupení žáků na festivalu Smetanova Litomyšl. Vzhledem k tomu, že je tento festival po Pražském jaru hned druhý největší hudební festival u nás, chci Lence touto cestou poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy, za usilovnost a píli s jakou se hře na housle již řadu let věnuje. Velký dík patří bezpochyby také jejímu pedagogovi Petru Kupkovi, bez jehož obětavosti a nadšení pro věc by Lenka nedošla tak daleko.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Momentky z vernisáže výtvarného oboru

Děkujeme všem rodičům, žákům a příznivcům naší školy za hojnou účast na třech vernisážích výtvarného oboru, které proběhly v polovině května 2023 ve výstavní síni Knihovny & Šenovského muzea. Výtvarný obor v naší škole navštěvuje kolem 80 žáků a jejich tvorba je tak rozsáhlá, že se celé roky potýkáme s nedostatkem prostoru pro jejich vystavení. Proto jsme letošní výstavu rozdělili do školní budovy, do výstavní síně v Knihovně a součástí výstavy je také digitální přehlídka studijního zaměření Multimediální tvorba. Výstava bude přístupná veřejnosti do 31. 5. 2023.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Reportáž z vyučování Multimediální tvorby

Pro zájemce o studium Multimediální tvorby může být zajímavá ukázka toho, jak samotná výuka probíhá. V detailu článku naleznete reportážní fotografie z vyučování a také konečný produkt, kterým jsou fotografie na téma "Silueta".
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Kytarová smršť v Opavě

Festival známý pod sugestivním názvem „Kytarová smršť“ je velmi silným uměleckým zážitkem pro každého posluchače. Sólové výkony žáků, vystoupení kytarového orchestru ZUŠ Opava a Moravskoslezského kytarového sboru učitelů a studentů konzervatoři zasáhnou srdce každého nadšence. Velice děkuji našim žákům Matěji Novotnému, Nikole Lochmanové a Bartoloměji Buchtovi za reprezentaci naši školy na opavské půdě, jejich rodičům za obětavou podporu svých ratolestí a především našim pedagogům Davidu Papalovi a Bc. Martinu Tomešovi za jejich práci.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Celkový počet článků: 20


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: zus.senov@seznam.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace