Hledáme pedagoga hry na klavír

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 hledá pedagoga hry na klavír s možností nástupu od 1. září 2022. Nabízíme částečný pracovní úvazek 6 hodin (4 žáci + 2 hodiny korepetice). Uchazeči o tuto pozici mohou kontaktovat ředitelku školy paní Vlastu Urbáškovou telefonicky na čísle +420 723 873 673. Strukturovaný životopis s kontaktními údaji prosím zasílejte na e-mail zus.senov@seznam.cz.

Klavírní přehlídka žáků 4. ročníku

Jako každý rok i letos budete mít možnost si poslechnout výkony nejlepších klavíristů naší školy. Těšíme se na vaši návštěvu.

UPOZORNĚNÍ - dřívější ukončení školního roku

Vážení rodiče,
dovolujeme si Vás informovat, že z důvodu rozsáhlé rekonstrukce budovy školy při níž nelze zajistit bezpečný pobyt žáků souhlasí MŠMT s ukončením školního roku dne 17. června 2022.v souladu s § 24 ods. 3 zákona č. 561/2004 Sb.  Děkujeme za pochopení.

Vlasta Urbášková, ředitelka školy

Multimediální tvorba - otevření nové skupiny

Oznamujeme, že ve školním roce 2022/2023 bude otevřena nová skupina studijního zaměření Multimediální tvorba. Přijímací talentové zkoušky proběhnou ve středu 8.6.2022 od 14.00 do 15.30 hodin. Přihlášky přijímáme již nyní, uchazeči je mohou vyplnit ON-LINE na tomto webu v sekci PRO RODIČE do 5.6.2022. Výuka studijního zaměření Multimediální tvorba je určena pro všestranně zaměřené děti, které mají kromě kresby a malby zájem o fotografování, počítačovou grafiku a modelování z keramické hlíny. Práce žáků si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webu školy.

Přijímací řízení pro školní rok 2022-2023

Těší nás velký zájem veřejnosti o studium v naší základní umělecké škole. Přestože je v současné době kapacita hudebního i výtvarného oboru naplněna, mohou uchazeči o studium již nyní zasílat on-line přihlášky ke studiu ve školním roce 2022/2023. Podrobné informace k přijímacímu řízení naleznete na webu školy v sekci pro rodiče.
Vlasta Urbášková, ředitelka školy

Makrofotografie

Již od roku 2013, kdy bylo studijní zaměření Multimediální tvorba otevřeno, jsem si velice přála zakoupit pro účely výuky makroobjektiv na fotografování detailů. Škole se podařilo vytoužený objektiv zakoupit až v listopadu 2021. Udělalo mi velkou radost, když se žáci pustili s velkou vervou do fotografování kusů skla a krásně pracovali se světlem. Myslím, že všichni, kteří si prohlédnou jejich práci ve fotogalerii, budou příjemně překvapeni, jak tyto prvotiny dobře dopadly.

Experimenty se sklem

V předvánočním čase jsme se na nadcházející sváteční dny ladili s pomocí vánočních světýlek, které jsme kombinovali se skleněnými objekty a pohybovými efekty. Tvorba žáků se postupně vyvíjela od konkrétna až k fotoabstrakci. Na tvůrčí práci s dětmi miluji nejvíce různá překvapení, která mi žáci dopřávají. Rozšiřují neustále mé obzory díky svému unikátnímu vidění světa a za to jim děkuji.

Zátiší klasické a kreativní

Zátiší je velkým tématem nejen v malbě ale také ve fotografii. V letošním školním roce jsme vyzkoušeli několik přístupů. Při fotografování dali žáci průchod své tvořivosti, přidali pohybové efekty a nebo humornou kompozici a plynule se přesunuli od zátiší klasického ke kreativnímu. Velkou výzvou bylo pro žáky vytvořit zátiší jen z toho, co měli právě u sebe. Někteří žáci si museli vystačit s rouškou nebo jízdenkou, ale jiní překvapili množstvím roztodivných věcí jako třeba modelem Eiffelovy věže.

Kontrolní okruhy k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě I. pololetí 2021/2022

V detailu článku naleznete podrobné informace k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě za I. pololetí školního roku 2021/2022. V sekci Materiály ke stažení si vše můžete stáhnout ve formátu PDF.

PF 2022

V roce 2022 Vám přeje pevné zdraví, štěstí, spokojenost a životní úspěchy Vlasta Urbášková s kolektivem.