Výpis všech článků

Hledáme pedagoga hry na klavír

ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 hledá pedagoga hry na klavír s možností nástupu od 1. září 2024. Nabízíme pracovní úvazek 20 hodin přímé vyučovací povinnosti výhledově s možností navýšení na celý úvazek. Máme zájem pouze o dlouhodobou spolupráci. Strukturovaný životopis s kontaktními údaji prosím zasílejte na e-mail eva.malicherova@zus-senov.cz.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

ilustrace

Výsledky soutěží 2023-2024

Zde naleznete podrobné informace o umístění našich žáků v soutěžích, kterých jsme se zúčastnili ve školním roce 2023 - 2024.

Přijímací řízení pro školní rok 2024/2025

Přijímací talentové zkoušky proběhnou ve dnech od 3. 6. do 7. 6. 2024. Uzávěrka přihlášek bude v neděli 2. 6. 2024. Podrobné informace k přijímacímu řízení naleznou uchazeči v sekci "Pro rodiče". Z důvodu nedostatku pedagogů hry na klavír, nejsme schopni uspokojit zvýšený zájem o hru na tento nástroj. Volná místa máme v těchto studijních zaměřeních: hra na elektronické klávesové nástroje, hra na zobcovou flétnu, hra na hoboj, klarinet, saxofon, hra na kytaru a sólový zpěv.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Přehlídka prací žáků multimediální tvorby

Ve středu 22. května 2024 proběhla Přehlídka celoroční práce žáků se studijním zaměřením na multimediální tvorbu doplněná mini výstavou. Účast veřejnosti byla značná a reakce na žákovskou tvorbu velice pochvalné. Vedení školy uvítalo, že se přehlídka mohla opět konat v reprezentativních prostorách restaurace Horakůvka s kvalitní hudbou i projekcí. Těšíme se za rok na shledanou.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Fotomomentky z Koncertu nejlepších žáků 2024

V pondělí 22. dubna 2024 proběhl Koncert nejlepších žáků. Jak název akce napovídá, úroveň výkonů účinkujících byla excelentní. Vystoupili všichni vítězové soutěže ZUŠ ČR a hvězdy ostatních hudebních oddělení. Žáci ze sebe vydali maximum, hráli s chutí a zaujetím. Zpětná vazba návštěvníků byla velice pozitivní, což potěšilo vedení školy a také pedagogy, kteří přípravě svých svěřenců věnovali maximální péči.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Výsledky krajského kola soutěže ZUŠ ČR ve hře na kytaru

Pan učitel Tomeš si určitě mne spokojeně ruce a je hrdý na své žáky, kteří v krajském kole soutěže ZUŠ ČR bojovali jako lvi a umístili se na stupních vítězů. Matěj Novotný získal 3.místo v sólové hře a kytarový kvartet ve složení Klára Chomisteková, Jakub Hess, Natálie Šmídová a Ondřej Šplíchal získali 2. místo v komorní hře. Pro takovou malou šenovskou školičku je to velký úspěch a významné ocenění kvality pedagogické práce, když její žáci obstojí v obrovské konkurenci ZUŠ-ek z velkých měst, které mají zcela nesrovnatelný počet žáků i pedagogů. Moc děkuji všem zúčastněným a přeji mnoho radosti ze hry na tento překrásný nástroj, kterým kytara bezesporu je.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Šampiónka Gabinka

Gabriela Sara Niecová má, zdá se, velmi úspěšný rok. Nejprve získala ve hře na housle 1. místo s postupem v okresním kole soutěže ZUŠ ČR. Krátce na to se umístila na 2. místě v mezinárodní houslové soutěži „O cenu Václava Krůčka“. Jen tak pro radost si odskočila se svým panem učitelem zahrát seniorům ve Václavovicích, aby byla skvěle rozehraná na krajské kolo. Podařilo se jí vybojovat krásné 2. místo v úterý 9. 4. 2024, ke kterému si srdečně blahopřeji a už teď se těším na její vystoupení na Koncertě nejlepších žáků, který se rychle blíží. 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Jarní koncert učitelů a jejich hostů

V pondělí 25. března 2024 proběhl v sále školy Jarní koncert učitelů a jejich hostů za hojné účasti šenovské veřejnosti. Společně jsme si vychutnali nádherné tóny a zasmáli se od srdce humornému průvodnímu slovu paní Rozsypalové a pana Tomeše. Zcela jistě jsme přilákali sluníčko a jarní atmosféru do našeho města a již teď se těšíme na další koncerty, které naleznete v plánu našich akcí.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Úspěch v Mezinárodní houslové soutěži "O cenu Václava Krůčka"

Gratuluji Gabriele Saře Niecové k mimořádnému úspěchu. Kromě toho, že v okresním kole soutěže ZUŠ získala 1. místo s postupem do krajského kola, se jí podařilo vybojovat také 2. místo v Mezinárodní houslové soutěži „O cenu Václava Krůčka“, která proběhla 16 . - 17. 3. 2024 v Novém Jičíně. Děkuji Gabriele za její skvělý výkon a vzornou reprezentaci naší školy. Zvláštní poděkování patří jejímu pedagogovi koncertnímu mistrovi Moravského divadla v Olomouci Petru Kupkovi za jeho obětavou práci a MgA. Kateřině Ondrušíkové za znamenité klavírní doprovody, díky jejichž společnému úsilí mohla stát žákyně šenovské ZUŠky na stupních vítězů.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Úspěchy kytarového oddělení 2024

Gratulujeme našim šampiónům, kteří nám vybojovali krásná umístění v okresním kole soutěže ZUŠ, a přejeme všem mnoho úspěchů do budoucna. Jakub Kořínek a Matěj Novotný získali 1. místo s postupem do krajského kola. Nikola Lochmanová a David Vydra získali 2. místo.
Za velký úspěch považujeme výkon Kytarového kvartetu ve složení Jakub Hess, Klára Chomisteková, Natálie Šmídová, Ondřej Šplíchal, který se umístil na 1. místě s postupem. Děkuji pedagogům Bc. Martinu Tomešovi a Davidu Papalovi za jejich obětavou práci a vzornou reprezentaci školy. Žákům postupujícím do krajského kola držíme palce a super extra fandíme!!! 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Celkový počet článků: 98


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: info@zus-senov.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace