Výpis všech článků

ilustrace

Nauka o hudbě - samostudium

Vážení rodiče, snažíme se, aby výuka v době nouzového stavu alespoň v omezené míře pokračovala formou samostudia. V sekci "Pro rodiče" naleznete úplně dole v oddílu "Materiály ke stažení" soubory s názvem "Nauka o hudbě - samostudium". Učivo je rozdělené podle jednotlivých ročníků. Pro vyhledání můžete využít i tuto adresu:
https://www.zus-senov.cz/cs/materialy-ke-stazeni.html
Děkujeme vám za spolupráci a věříme, že společnými silami vše zvládneme. 

ilustrace

Opatření Bezpečnostní rady státu proti šíření nového koronaviru

Od středy 11.března 2020 je ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 UZAVŘENA na základě opatření Bezpečnostní rady státu proti šíření nového koronaviru.
Toto opatření platí DO ODVOLÁNÍ. Podrobné informace naleznete v detailu šlánku.

Informace vedení školy

Vážení zákonní zástupci, v souvislosti se zvyšujícím se rizikem zavlečení infekce novým koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-2019, upozorňujeme, že KHS Moravskoslezského kraje vydala doporučení, jak postupovat po návratu z lokalit výskytu dané nemoci, jako např. italská Lombardie a Benátsko, Jižní Korea nebo Čína. Podrobné informace naleznete v detailu článku...

Objektiv 2019

Blahopřejeme žákyni studijního zaměření Multimediální tvorba Berenice Haladové ke krásnému 1. místu, které se jí podařilo získat v II.ročníku krajského kola soutěže v technických dovednostech na téma "Objektiv".

Volná místa v multimediální tvorbě

Oznamujeme že v červnu 2020 ukončí studium větší počet absolventů I.cyklu a uvolní se místa pro zájemce o studium v nadcházejícím školním roce. Přihlášky přijímáme již nyní. Uchazeči je mohou vyplnit ON-LINE na tomto webu v sekci PRO RODIČE.

PF 2020

Krásné prožití vánočních svátků a v novém roce mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a životních úspěchů Vám přeje Vlasta Urbášková s kolektivem.

Vázání adventních věnců

V tomto krásném předvánočním čase si žáci paní učitelky Mgr. Dariny Hruškové užili vázání adventních věnců a těšení na vánoční svátky. Do díla se vrhli s chutí a jejich výtvorům nelze upřít punc originality a velkou řemeslnou zručnost.

Není pes jako pes

V září 2019 jsme se inspirovali díly dadaistů. Jejich tvorba byla reakcí na 1. sv. válku a vycházela z odporu proti válečným hrůzám. Dadaisté se snažili vyburcovat společnost a upozornit na nesmyslnost masového zabíjení uměleckým protestem - provokujícími a nesmyslnými výtvarnými díly. Nejprve jsme nakreslili psy a jejich těla rozstříhali na několik dílů, pak si každý žák náhodně vybral různé části a nová plemena byla na světě…

Pocity a vnitřní stavy

V říjnu 2019 jsme se vrhli na kreativní portrét. Zabývali jsme se našimi pocity a vnitřními stavy. Nejprve jsme si promysleli kreslený návrh. Nebylo vůbec snadné přiřadit k pocitům vhodné barvy i kreslené vzory. Pak jsme se vyřádili malířsky, s foťákem a dokonce i herecky…

Ve stopách mistrů

Neoddělitelnou součástí výuky Multimediální tvorby jsou dějiny výtvarné kultury, které se tématy volně prolínají. Ve školním roce 2018/2019 jsme se zaměřili na umělecké směry počínaje impresionismem přes secesi, fauvismus až k expresionismu. Nejvíce žáky oslovily svou živostí díla Clauda Moneta, Vincenta van Gogha, Paula Gaugina a Alfonse Muchy.

Celkový počet článků: 47


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 596 887 421

E-mail: zus.senov@seznam.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace