Jarní koncert učitelů a jejich hostů

Přivítejme společně nejkrásnější roční období něžnými hudebními tóny. Srdečně zveme šenovskou veřejnost na Jarní koncert učitelů a jejich hostů, který proběhne v pondělí 25. března 2024 v 18.00 hodin v sále školy. Koncertem vás budou provázet Bc. Martin Tomeš a Bc. Monika Rozsypalová.

Úspěch v Mezinárodní houslové soutěži "O cenu Václava Krůčka"

Gratuluji Gabriele Sare Niecové k mimořádnému úspěchu. Kromě toho, že v okresním kole soutěže ZUŠ získala 1. místo s postupem do krajského kola, se jí podařilo vybojovat také 2. místo v Mezinárodní houslové soutěži „O cenu Václava Krůčka“, která proběhla 16 . - 17. 3. 2024 v Novém Jičíně. Děkuji Gabriele za její skvělý výkon a vzornou reprezentaci naší školy. Zvláštní poděkování patří jejímu pedagogovi a koncertnímu mistrovi Moravského divadla v Olomouci Petru Kupkovi za jeho obětavou práci a MgA. Kateřině Ondrušíkové za znamenité klavírní doprovody, díky jejichž společnému úsilí mohla stát žákyně šenovské ZUŠky na stupních vítězů.

Úspěchy kytarového oddělení 2024

Gratulujeme našim šampiónům, kteří nám vybojovali krásná umístění v okresním kole soutěže ZUŠ, a přejeme všem mnoho úspěchů do budoucna. Jakub Kořínek a Matěj Novotný získali 1. místo s postupem do krajského kola. Nikola Lochmanová a David Vydra získali 2. místo.
Za velký úspěch považujeme výkon Kytarového kvartetu ve složení Jakub Hess, Klára Chomisteková, Natálie Šmídová, Ondřej Šplíchal, který se umístil na 1. místě s postupem. Děkuji pedagogům Bc. Martinu Tomešovi a Davidu Papalovi za jejich obětavou práci a vzornou reprezentaci školy. Žákům postupujícím do krajského kola držíme palce a super extra fandíme!!!

Úspěchy houslového oddělení 2024

Blahopřeji houslovému oddělení k velkému úspěchu v okresním kole soutěže ZUŠ ČR. Vanesa Motáková a Gabriela Sara Niecová se umístily na 1. místě a Nikol Chamrádová získala 3. místo. V naší škole se hře na housle v současné době věnuje pouze 6 žáků. Máme velké štěstí, že se jim obětavě věnuje koncertní mistr Moravského divadla v Olomouci pan Petr Kupka. Děkuji všem soutěžícím za skvělou reprezentaci naší školy a přeji jim do budoucna mnoho dalších úspěchů. Panu učiteli a korepetitorce MgA. Kateřině Ondrušíkové děkuji za jejich maximální nasazení.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Přehlídka prací žáků multimediální tvorby

Všechny fanoušky multimediální tvorby zveme na přehlídku celoroční práce žáků výtvarného oboru s tímto studijním zaměřením. Přehlídka proběhne ve středu 22. května 2024 v 17.00 hodin v sále restaurace Horakůvka.

Zásady ochrany osobních údajů Základní umělecké školy Viléma Wünsche

Datum uveřejnění: 1. února 2024

Tento dokument je veřejný a slouží k Vašemu řádnému informování o tom, jaké jsou zásady zpracování a ochrany osobních údajů v naší organizaci.

Výroční zpráva o činnosti v oblasti poskytování informací 2023

Datum uveřejnění: 31. ledna 2024

Výroční zpráva o činnosti Základní umělecké školy Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2 v oblasti poskytování informací podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, za kalendářní rok 2023.

Objektiv 2023

Blahopřejeme žákyni studijního zaměření Multimediální tvorba Natálii Müllerové,  které se podařilo získat 2. místo v krajském kole soutěže v technických dovednostech  "Objektiv 2023". Téma VI. ročníku soutěže bylo „Geometrie v architektuře“.  Vítěznou fotografii s názvem „Místo činu Poruba“ si můžete prohlédnout v detailu tohoto článku.

Fotosoutěž 2023 na téma VEČERNÍ FOTOGRAFIE

Blahopřejeme žákyni výtvarného oboru k umístění ve fotosoutěži na téma Večerní fotografie. Žákyně studijního zaměření „Multimediální tvorba“ Natálie Müllerová získala 6. místo v kategorii do 18 let, ve které bylo celkem přihlášeno 215 fotografií.

Vždycky je to trošku adrenalin

V detailu článku si fandové houslového oddělení mohou přečíst rozhovor s koncertním mistrem Petrem Kupkou, který vyučuje v naší škole a zároveň působí v Moravském divadle v Olomouci.

Rozhovor byl publikován v magazínu uvedeného divadla.