Martin Tomeš

Vyučuje hru na kytaru. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Fakulty sociálních studií na Ostravské univerzitě.

Soňa Trčková

Vyučuje sólový zpěv, hru na klavír a keyboard.

Bohumila Učníková

Vyučuje v naší škole hru na klavír.

Vlasta Urbášková

Je ředitelkou Základní umělecké školy Viléma Wünsche v Šenově od roku 1994. Vyučuje hru na klavír a violoncello.

YOUNGFOTO 2017

V únoru 2017 jsme zakoupili 4 digitální zrcadlovky v hodnotě 92 tis. Kč. Díky kvalitní technice a také šikovnosti žáků jsme se již po pár měsících mohli radovat z fotografických úspěchů. Vojtěch Halada získal 1. místo a Jan Holuša 3. místo v kategorii základních uměleckých škol.

Fotosoutěž 2017 na téma ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

Žáci studijního zaměření „Multimediální tvorba“ se zúčastnili fotosoutěže na téma „Škola základ života, kterou pořádala ostravská Střední průmyslová škola stavební za finanční podpory MŠMT.  Žákyně 2. ročníku MMT Natálie Šáchová získala 5. místo v kategorii do 18 let, celkem bylo přihlášeno 126 fotografií.

YOUNGFOTO 2016

Velkým úspěchem roku 2016 bylo umístění žáka Pavla Kunce ve fotografické soutěži YOUNGFOTO, kde získal 3. místo v kategorii základních uměleckých škol se svou makrofotografií pampelišky.

Fotosoutěž 2014 na téma ČLOVĚK A ARCHITEKTURA

V roce 2014 přihlásili žáci Multimediální tvorby své fotografie do fotosoutěže pod názvem Člověk a architektura. Zdeněk Tomis se umístil na 5. místě se svou fotografií Ulice ve Frýdku v kategorii soutěžících do 18 let. Konkurence byla velká, celkem bylo do soutěže přihlášeno 310 fotografií.

Co bychom potřebovali

Pokud byste doma při úklidu vyhazovali časopisy na křídovém papíru, kvalitní kalendáře, jednoduché keramické staré vázy bez ozdob, zvířecí lebky, keramické formy na pečení, moždíře, staré kovové nádobí, kožené prstové rukavice, klobouky, opasky, hračky, tak je prosím raději věnujte škole. Budou to skvělé objekty pro kresbu, malbu a fotografování. Vhodných modelů máme stále nedostatek. V této věci se obracejte na paní Malicherovou.

Omalovánky pro prvňáčky

Ve školním roce 2015/2016 jsme vytvořili Omalovánku na téma Afrika, která je vedením města rozdávána všem „prvňáčkům“. Velmi nás těší, že výtvory našich žáků slouží dalším šenovským dětem a přináší jim radost.