YOUNGFOTO 2017

V únoru 2017 jsme zakoupili 4 digitální zrcadlovky v hodnotě 92 tis. Kč. Díky kvalitní technice a také šikovnosti žáků jsme se již po pár měsících mohli radovat z fotografických úspěchů. Vojtěch Halada získal 1. místo a Jan Holuša 3. místo v kategorii základních uměleckých škol.

Fotosoutěž 2017 na téma ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

Žáci studijního zaměření „Multimediální tvorba“ se zúčastnili fotosoutěže na téma „Škola základ života, kterou pořádala ostravská Střední průmyslová škola stavební za finanční podpory MŠMT.  Žákyně 2. ročníku MMT Natálie Šáchová získala 5. místo v kategorii do 18 let, celkem bylo přihlášeno 126 fotografií.

YOUNGFOTO 2016

Velkým úspěchem roku 2016 bylo umístění žáka Pavla Kunce ve fotografické soutěži YOUNGFOTO, kde získal 3. místo v kategorii základních uměleckých škol se svou makrofotografií pampelišky.

Fotosoutěž 2014 na téma ČLOVĚK A ARCHITEKTURA

V roce 2014 přihlásili žáci Multimediální tvorby své fotografie do fotosoutěže pod názvem Člověk a architektura. Zdeněk Tomis se umístil na 5. místě se svou fotografií Ulice ve Frýdku v kategorii soutěžících do 18 let. Konkurence byla velká, celkem bylo do soutěže přihlášeno 310 fotografií.

Co bychom potřebovali

Pokud byste doma při úklidu vyhazovali časopisy na křídovém papíru, kvalitní kalendáře, jednoduché keramické staré vázy bez ozdob, zvířecí lebky, keramické formy na pečení, moždíře, staré kovové nádobí, kožené prstové rukavice, klobouky, opasky, hračky, tak je prosím raději věnujte škole. Budou to skvělé objekty pro kresbu, malbu a fotografování. Vhodných modelů máme stále nedostatek. V této věci se obracejte na paní Malicherovou.

Omalovánky pro prvňáčky

Ve školním roce 2015/2016 jsme vytvořili Omalovánku na téma Afrika, která je vedením města rozdávána všem „prvňáčkům“. Velmi nás těší, že výtvory našich žáků slouží dalším šenovským dětem a přináší jim radost.

PF 2017 pro vedení města

V závěru roku jsme si vyzkoušeli, jaká je práce reklamního grafika a vytvořili jsme návrhy PF 2017 pro vedení města. Šest návrhů bylo vybráno k tisku, což nás mile překvapilo.