Výpis všech článků

Úspěch v Mezinárodní houslové soutěži "O cenu Václava Krůčka"

Gratuluji hvězdám smyčcového oddělení Lence Filipové a Gabriele Sare Niecové k mimořádnému úspěchu. Podařilo se jim vybojovat přední místa na Mezinárodní houslové soutěži „O cenu Václava Krůčka“, která proběhla 25. - 26. 3.2023 v Novém Jičíně. Lenka Filipová získala 2. místo a Gabriela Sara Niecová 3. místo. Zvláštní poděkování patří skvělému pedagogovi a koncertnímu mistrovi Moravského divadla v Olomouci Petru Kupkovi za jeho dlouholetou obětavou práci a MgA. Kateřině Ondrušíkové za znamenité klavírní doprovody, díky jejichž společnému úsilí mohly stát žákyně šenovské ZUŠky na stupních vítězů.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

ilustrace

Výsledky soutěží 2021/2022

Zde naleznete podrobné informace o umístění našich žáků v soutěžích, kterých jsme se zúčastnili ve školním roce 2021 - 2022.

Mgr. Eva Dostálová

Vyučuje v naší škole hru na příčnou flétnu a zobcovou flétnu.

Multimediální tvorba očima žáka

MMT - tato tři písmena v sobě ukrývají daleko více, než jen „Multimediální tvorba“. Jsou pro nás kreativním zázemím, úžasným kolektivem, ale hlavně naší tajnou společností! Dohromady vytváříme spolek "skoro dospělých", kde při tvorbě probírame životně důležitá témata...
 Claudia Karin Tichá

Silueta

V měsíci únoru 2023 byla hlavním tématem výuky ve studijním zaměření Multimediální tvorba „silueta“. Vysvětlili jsme si, co toto tajemné slůvko znamená, ukázali jsme si, jak si snadno můžeme zhotovit domácí ateliér a jak využít protisvětlo. 
Bc. Eva Malicherová, učitelka multimediální tvorby

Dobrůtky

V prosinci 2022 jsme si vyhrnuli rukávy a vymodelovali z keramické hlíny oblíbená jídla. Cílem bylo, aby se co nejvíce podobala skutečným potravinám. Po několika týdnech sušení, vypálení, naglazování a dalším vypálení v keramické peci, jsme vyrukovali se zrcadlovkami...  
Bc. Eva Malicherová, učitelka multimediální tvorby

Novoroční koncert 2023 v novém sále

Rok 2023 jsme zahájili koncertem pedagogů a jejich hostů. Celková nálada byla skvělá, díky úvodnímu slovu pana Smyčka a pana Tomeše humorná a výkony všech účinkujících jako vždy vynikající. Návštěvníci si mohli vychutnat kromě kouzelných hudebních tónů vůni zcela nového sálu, statečně použít prosklený výtah a příjemně se naladit na nový rok. Copak nám asi rok 2023 přinese? Kdo ví…
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

ZUŠ v novém kabátě

V roce 2022 jistě šenovští občané procházející zámeckým parkem zaznamenali zvýšenou aktivitu kolem budovy ZUŠ z důvodu rozsáhlé rekonstrukce. Díky investici ve výši 15 miliónů korun je budova zateplená, máme novou fasádu, střechu a dokonce i výtah. V interiérech byla řešena vzlínající vlhkost, v některých učebnách položeny nové koberce a obrovskou radost máme z krásného koncertního sálu s klimatizací, akustickou stěnou a novými židlemi. Tento článek je poděkováním našemu zřizovateli za péči a podporu, kterou se z jeho strany naší škole dostává. Srdečně zveme všechny naše příznivce na naše koncerty a věříme, že zvláště starší občané bezbariérový přístup ocení.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Objektiv 2022

Blahopřejeme žákovi studijního zaměření Multimediální tvorba Jakubovi Müllerovi k 1. místu, které se mu podařilo získat v krajském kole soutěže v technických dovednostech  "Objektiv 2022". Vítěznou fotografii s názvem Polní kvítí si můžete prohlédnout v detailu tohoto článku.

Školní vzdělávací program 5

Datum uveřejnění: 25. srpna 2022
 
Školní vzdělávací program Základní umělecké školy Viléma Wünsche, Šenov - verze 5.
 
 

Celkový počet článků: 91


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: info@zus-senov.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace