Výpis všech článků

Úspěch naší žákyně Lenky Filipové

Naše žákyně Lenka Filipová byla přijata do ročního stipendijního programu MenART, který je určený dětem a studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory – výraznými osobnostmi české umělecké scény a nejen to.Vrcholným okamžikem celého programu je vystoupení žáků na festivalu Smetanova Litomyšl. Vzhledem k tomu, že je tento festival po Pražském jaru hned druhý největší hudební festival u nás, chci Lence touto cestou poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy, za usilovnost a píli s jakou se hře na housle již řadu let věnuje. Velký dík patří bezpochyby také jejímu pedagogovi Petru Kupkovi, bez jehož obětavosti a nadšení pro věc by Lenka nedošla tak daleko.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Momentky z vernisáže výtvarného oboru

Děkujeme všem rodičům, žákům a příznivcům naší školy za hojnou účast na třech vernisážích výtvarného oboru, které proběhly v polovině května 2023 ve výstavní síni Knihovny & Šenovského muzea. Výtvarný obor v naší škole navštěvuje kolem 80 žáků a jejich tvorba je tak rozsáhlá, že se celé roky potýkáme s nedostatkem prostoru pro jejich vystavení. Proto jsme letošní výstavu rozdělili do školní budovy, do výstavní síně v Knihovně a součástí výstavy je také digitální přehlídka studijního zaměření Multimediální tvorba. Výstava bude přístupná veřejnosti do 31. 5. 2023.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Reportáž z vyučování Multimediální tvorby

Pro zájemce o studium Multimediální tvorby může být zajímavá ukázka toho, jak samotná výuka probíhá. V detailu článku naleznete reportážní fotografie z vyučování a také konečný produkt, kterým jsou fotografie na téma "Silueta".
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Kytarová smršť v Opavě

Festival známý pod sugestivním názvem „Kytarová smršť“ je velmi silným uměleckým zážitkem pro každého posluchače. Sólové výkony žáků, vystoupení kytarového orchestru ZUŠ Opava a Moravskoslezského kytarového sboru učitelů a studentů konzervatoři zasáhnou srdce každého nadšence. Velice děkuji našim žákům Matěji Novotnému, Nikole Lochmanové a Bartoloměji Buchtovi za reprezentaci naši školy na opavské půdě, jejich rodičům za obětavou podporu svých ratolestí a především našim pedagogům Davidu Papalovi a Bc. Martinu Tomešovi za jejich práci.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Koncert nejlepších žáků školy

Dne 28. 4. 2023 se uskutečnil tradiční Koncert nejlepších žáků naší školy. Všem našim vycházejícím hvězdám gratulujeme ke krásným výkonům, které nám posluchačům zpříjemnily páteční podvečer. Spokojenost mladých umělců se odráží v jejich úsměvech, stačí nahlédnout do fotogalerie.
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Copak děláme v Multimediální tvorbě?

Nedávno se mne někdo ptal: "Co to v té "multičce" vlastně děláte? Není mi vůbec jasné"....
Dost mne to překvapilo a tak jsem pro ty, kteří ještě netuší, vyrobila nápovědu, kterou naleznete v detailu článku.

Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Vystoupení našich žáků na regionální kytarové přehlídce ve Frýdku- Místku

Regionální kytarová přehlídka na ZUŠ Frýdek-Místek je akcí již s mnohaletou tradicí a za normálních okolností se koná každým rokem na jaře. Možnost na ní vystoupit mají talentovaní žáci ze ZUŠ Moravskoslezského kraje a okolí. Letos se přehlídka konala 5. dubna a nechyběli na ní ani žáci ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově. Byli to: Bartoloměj Buchta a Nikol Lochmanová ze třídy pana učitele Davida Papaly a Ondřej Šplíchal, Matěj Novotný a Klára Chomisteková ze třídy Martina Tomeše...
Bc. Martin Tomeš 

ilustrace

Výsledky soutěží 2022-2023

Zde naleznete podrobné informace o umístění našich žáků v soutěžích, kterých jsme se zúčastnili ve školním roce 2022 - 2023.

ilustrace

Výsledky soutěží 2021/2022

Zde naleznete podrobné informace o umístění našich žáků v soutěžích, kterých jsme se zúčastnili ve školním roce 2021 - 2022.

Mgr. Eva Dostálová

Vyučuje v naší škole hru na příčnou flétnu a zobcovou flétnu.

Celkový počet článků: 98


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: info@zus-senov.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace