Experimenty se sklem

V předvánočním čase jsme se na nadcházející sváteční dny ladili s pomocí vánočních světýlek, které jsme kombinovali se skleněnými objekty a pohybovými efekty. Tvorba žáků se postupně vyvíjela od konkrétna až k fotoabstrakci. Na tvůrčí práci s dětmi miluji nejvíce různá překvapení, která mi žáci dopřávají. Rozšiřují neustále mé obzory díky svému unikátnímu vidění světa a za to jim děkuji.

Zátiší klasické a kreativní

Zátiší je velkým tématem nejen v malbě ale také ve fotografii. V letošním školním roce jsme vyzkoušeli několik přístupů. Při fotografování dali žáci průchod své tvořivosti, přidali pohybové efekty a nebo humornou kompozici a plynule se přesunuli od zátiší klasického ke kreativnímu. Velkou výzvou bylo pro žáky vytvořit zátiší jen z toho, co měli právě u sebe. Někteří žáci si museli vystačit s rouškou nebo jízdenkou, ale jiní překvapili množstvím roztodivných věcí jako třeba modelem Eiffelovy věže.

Kontrolní okruhy k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě I. pololetí 2021/2022

V detailu článku naleznete podrobné informace k ústní klasifikaci z Nauky o hudbě za I. pololetí školního roku 2021/2022. V sekci Materiály ke stažení si vše můžete stáhnout ve formátu PDF.

Covid ve školách - Kdo o čem rozhoduje?

Datum uveřejnění: 22. listopadu 2021

Přehled, kdo o čem rozhoduje, nošení roušek, nařízení karantény, distanční výuka.

Nemocné dítě do školy nepatří

Nemocné dítě do školy nepatří ani dítě v karanténě nesmí navštěvovat ZUŠ. Žádáme rodiče o zodpovědný přístup. Pedagogové po domluvě ochotně zameškané hodiny nahradí. Děkujeme za pochopení.

Směrnice o zacházení s osobními údaji ve škole

Datum uveřejnění: 1. září 2022

Tato směrnice upravuje postupy školy, jejích zaměstnanců, případně dalších osob při nakládání s osobními údaji. Směrnice rovněž upravuje některé povinnosti školy, jejích zaměstnanců, případně dalších osob při nakládání s osobními údaji. Tato směrnice je závazná pro všechny zaměstnance školy.

Výroční zpráva za školní rok 2020 - 2021

Datum uveřejnění: 27. srpna 2021

Výroční zpráva ZUŠ Viléma Wünsche, Šenov za školní rok 2020/2021

Školní řád s účinností od 1. 9. 2021

Datum uveřejnění: 28. červen 2021

Práva a povinnosti žáků a jejich zákonných zástupců ve škole a podrobnosti o pravidlech vzájemných vztahů s pedagogickými pracovníky. Provoz a vnitřní režim školy. Podmínky zacházení s majetkem školy ze strany žáků a zákonných zástupců nezletilých žáků. Podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví žáků a jejich ochrany před sociálně patologickými jevy a před projevy diskriminace, nepřátelství nebo násilí. Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků. Úplata za vzdělávání. Výchovná opatření. Organizace výuky při omezení přítomnosti žáků ve škole.

Hrátky se sklem

Ve školním roce 2020/2021 jsme se z důvodu distanční výuky moc nedostali k fotografování digitálními zrcadlovkami. Žáci měli ve většině případů doma k dispozici jen mobily a některé v docela špatném stavu. Po obnovení prezenční výuky jsme se vrhli na tvůrčí činnost doslova hekticky, protože toho zbývalo mnoho k dokončení. Z objemného seznamu úkolů jsem se snažila vybrat ty, které by žákům daly co nejvíce a tak jsem vybrala úkoly opravdu náročné.

Jak si užít pastel

Návrat do školních lavic jsme v květnu 2021 oslavili dováděním se suchým pastelem. Nejprve jsme si techniku oživili při kresbě květů, kdy jsme se inspirovali tvorbou americké malířky jménem Georgia O'Keeffe a pak jsme se pustili do expresivnější tvorby na téma Noční dravci. Jako obvykle jsem si vyslechla radostné výkřiky od milovníků této kresebné techniky a vzdychání od těch, kteří suchému pastelu dosud nepropadli.