Vystoupení našich žáků na regionální kytarové přehlídce ve Frýdku- Místku

Regionální kytarová přehlídka na ZUŠ Frýdek-Místek je akcí již s mnohaletou tradicí a za normálních okolností se koná každým rokem na jaře. Možnost na ní vystoupit mají talentovaní žáci ze ZUŠ Moravskoslezského kraje a okolí.

Letos se přehlídka konala 5. dubna a nechyběli na ní ani žáci ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově. Byli to: Bartoloměj Buchta a Nikol Lochmanová ze třídy pana učitele Davida Papaly a Ondřej Šplíchal, Matěj Novotný a Klára Chomisteková ze třídy Martina Tomeše.

Umělecká úroveň letošní přehlídky byla vcelku vysoká. Posluchači měli možnost od 9 hodin od rána až téměř do půl čtvrté hodiny odpoledne poslouchat bohatý program v podání mladých nadaných umělců - od žáků nižších ročníků 1. stupně ZŠ až po téměř dospělé žáky.

Naši žáci podali velmi pěkné výkony a některé z nich vzbudily výrazně pozitivní ohlasy u odborné části publika, včetně pedagogů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Atmosféra této události byla přátelská a přívětivá a pro žáky to byla dobrá zkušenost. Měli možnost zahrát si v novém prostředí a poslechnout si své talentované vrstevníky ze ZUŠ našeho regionu. Byla to také příležitost udělat si představu před soutěží ZUŠ, která kytaristy bude čekat v příštím školním roce na jaře.
Bc. Martin Tomeš

Přehled starších článků | Autor: Eva Malicherová | Počet přečtení: 390x