Vystoupení našich žáků na regionální kytarové přehlídce ve Frýdku- Místku

Regionální kytarová přehlídka na ZUŠ Frýdek-Místek je akcí již s mnohaletou tradicí a za normálních okolností se koná každým rokem na jaře. Možnost na ní vystoupit mají talentovaní žáci ze ZUŠ Moravskoslezského kraje a okolí.

Letos se přehlídka konala 5. dubna a nechyběli na ní ani žáci ZUŠ Viléma Wünsche v Šenově. Byli to: Bartoloměj Buchta a Nikol Lochmanová ze třídy pana učitele Davida Papaly a Ondřej Šplíchal, Matěj Novotný a Klára Chomisteková ze třídy Martina Tomeše.

Umělecká úroveň letošní přehlídky byla vcelku vysoká. Posluchači měli možnost od 9 hodin od rána až téměř do půl čtvrté hodiny odpoledne poslouchat bohatý program v podání mladých nadaných umělců - od žáků nižších ročníků 1. stupně ZŠ až po téměř dospělé žáky.

Naši žáci podali velmi pěkné výkony a některé z nich vzbudily výrazně pozitivní ohlasy u odborné části publika, včetně pedagogů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Atmosféra této události byla přátelská a přívětivá a pro žáky to byla dobrá zkušenost. Měli možnost zahrát si v novém prostředí a poslechnout si své talentované vrstevníky ze ZUŠ našeho regionu. Byla to také příležitost udělat si představu před soutěží ZUŠ, která kytaristy bude čekat v příštím školním roce na jaře.
Bc. Martin Tomeš 

Přehled starších článků | Autor: Eva Malicherová | Počet přečtení: 410x


Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: info@zus-senov.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace