Mgr. Markéta Križanová

Od jakživa miluji děti, umění, venkov, jaro... Vždy jsem "něco" tvořila, věnovala se  malbě, grafice, fotce... Vystudovala jsem uměleckou průmyslovku v Ostravě, obor grafika. Dále jsem studovala na Ostravské univerzitě, učitelství VV pro střední a základní umělecké školy.

Svou profesi jsem naplňovala 10 let jako učitelka v Základní umělecké škola v Českém Těšíně. Časem  jsem pro sebe objevila kouzlo černého drátu a pracovala několik let jako umělecká drátenice. Drátování  má v mé tvorbě  stále svou význačnou pozici.

Výtvarné umění je dokonalé v tom, že jeho prostřednictvím můžeme sdělovat světu a lidem své postoje. Můžeme navzájem sdílet neuchopitelné pocity, prolínat navzájem své zkušenosti a prožitky a především, můžeme léčit duši a otevírat cestu k poznání světa a sebe sama.

Studijní zaměření:

Komplexní výtvarná tvorba

Mobil: +420
  E-mail: marketa.krizanova@zus-senov.cz

Životní motto:

"Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech."

Všechny fotografie z galerie Tvorba Markéty Križanové

Přehled starších článků | Autor: Dooffy Design | Počet přečtení: 2873x