Základní umělecká škola Viléma Wünsche v Šenově

 
Základní umělecká škola Viléma Wünsche v Šenově byla zřízena městem jako příspěvková organizace. Svou činnost zahájila 1. září 1994. V názvu nese jméno akademického malíře, národního umělce a šenovského rodáka Viléma Wünsche. Nachází se v historické budově, kde dříve bývala zámecká registratura a vrchnostenské kanceláře, které patřily k zámku postavenému někdy koncem 16. století hrabětem Skrbenským. K atraktivitě školy přispívá i její umístění v nádherném prostředí zámeckého parku. V současné době se zde věnuje uměleckému vzdělávání více než 200 dětí. Zájemci o studium hudebního oboru si mohou vybrat z široké škály studijních zaměření. Také ve výtvarném oboru máme co nabídnout. Mladší děti, které láká malba, kresba, grafika a práce s keramickou hlínou, si přijdou na své v Komplexní výtvarné tvorbě.  Všestranně založené děti, které se kromě výtvarných technik zajímají o fotografování a počítačovou grafiku mohou své schopnosti rozvíjet v Multimediální tvorbě. Těšíme se na vaši návštěvu...
 

Kytarový koncert tentokrát na Horakůvce

19. září 2023

Srdečně zveme širokou veřejnost na Kytarový koncert, na kterém vystoupí Kytarový soubor žáků naší školy pod vedením Bc. Martina Tomeše a Davida Papaly, Duo Carpaccio a Moravskoslezský kytarový soubor učitelů a studentů konzervatoří pod vedením Mgr. Martina Ládra. Koncert se uskuteční výjimečně v sále restaurace Horakůvka, protože na pódium koncertního sálu naší školy by se velké množství hudebníků zcela jistě nevešlo. Těšíme se na vás, přijďte v hojném počtu!
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Upozornění na pád větví v zámeckém parku

19. září 2023

Prosím všechny návštěvníky zámeckého parku, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu v blízkosti naší školy a respektovali výstražné pásky. Park byl v noci dne 27.8.2023 zasažen devastující vichřicí a stále hrozí pád větví z velkých stromů. Úklid parku právě probíhá, zároveň jsou odstraňovány škody v okolí školní budovy. Těšila jsem se, že budu moci všem žákům, jejich rodičům a dalším našim příznivcům popřát krásný a úspěšný školní rok 2023/2024 ve zcela jiné atmosféře. Budeme se snažit, abychom vše zvládli vyřešit v následujících dnech a v pondělí 4. září 2023 přivítali s radostí naše milé žáčky. 
 
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Úspěch naší žákyně Lenky Filipové

3. července 2023

Naše žákyně Lenka Filipová byla přijata do ročního stipendijního programu MenART, který je určený dětem a studentům nadaným v uměleckých oborech a jejich pedagogům. Umožňuje jim po dobu jednoho školního roku pracovat v úzkém kontaktu s mentory – výraznými osobnostmi české umělecké scény a nejen to.Vrcholným okamžikem celého programu je vystoupení žáků na festivalu Smetanova Litomyšl. Vzhledem k tomu, že je tento festival po Pražském jaru hned druhý největší hudební festival u nás, chci Lence touto cestou poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy, za usilovnost a píli s jakou se hře na housle již řadu let věnuje. Velký dík patří bezpochyby také jejímu pedagogovi Petru Kupkovi, bez jehož obětavosti a nadšení pro věc by Lenka nedošla tak daleko.
Bc. Eva Malicherová, ředitelka školy

Fotogalerie

V umění je nejdůležitější být jiný, nikoliv lepší...

Foto 17Foto 17Foto 6Foto 2Foto 4Foto 3Foto 24Foto 2

Náš tým učitelů a zaměstnanců školy

Další informace

  • IČ: 60802154
  • DIČ: CZ60802154
  • Číslo účtu: 1683825339/0800
  • Peněžní ústav: Česká spořitelna, a.s.

Přepnout na klasické zobrazení

Kontakt

Základní umělecká škola
Viléma Wünsche, Šenov, Zámecká 2

Zámecká 2
739 34  Šenov

Telefon: +420 776 179 035

E-mail: zus.senov@seznam.cz
www.zus-senov.cz

Více informací

Další informace