Informace vedení školy

Vážení zákonní zástupci,

v souvislosti se zvyšujícím se rizikem zavlečení infekce novým koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-2019, upozorňujeme, že KHS Moravskoslezského kraje vydala doporučení, jak postupovat po návratu z lokalit výskytu dané nemoci, jako např. italská Lombardie a Benátsko, Jižní Korea nebo Čína. Jedná se zejména o doporučení minimálně konzultovat s příslušnými institucemi nebo dětskými či praktickými lékaři Vaši situaci a zdravotní stav a to před  nástupem dětí do školy. V případě, že nejsou žádné klinické příznaky nemoci, je doporučováno dodržet 14 denní domácí karanténu, což znamená neposílat děti a nezletilé žáky do školy a omezit styk s lidmi na minimum.

Ze strany školy dochází k častější dezinfekci sanitárních zařízení (šatny, záchody, umývárny, apod.), všichni žáci budou proškoleni ve věci dodržování osobní a respirační hygieny.

V ostatních případech je potřeba využít dalších doporučení kompetentních institucí, která jsou na webu veřejně přístupná.

Zdroj: http://www.khsova.cz

Další informace naleznete také na stránkách MZČR.

Děkujeme za pochopení - vedení školy

Přehled starších článků | Autor: Eva Malicherová | Počet přečtení: 92x